3 zasady budowania własnego wizerunku jako pracownika

Osoby, które chcą zdobyć jak najlepszą pracę w Tczewie, powinny świadomie kreować swój wizerunek jako pracownika na konkurencyjnym rynku. Kandydaci do pracy powinni zdobyć wiedzę dotyczącą kwestii, które faktycznie mają duże znaczenie w oczach pracodawców. Co zatem ma największe znaczenie? Na co powinni zwrócić szczególna uwagę osoby ubiegające się o zatrudnienie w Tczewie?

Zasada nr 1. – nie pal za sobą mostów w pracy.

Chyba nietrudno się domyślić, jak bardzo zapadają nam w pamięć przykre wspomnienia. O pracownikach, którzy zachowywali się niestosownie wieść się niesie po całej firmie. A ponieważ świat jest mały, a Tczew również nie należy do największych miast – dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdzie się osoba w przedsiębiorstwie, w którym będziemy ubiegać się o pracę, która będzie nas kojarzyć z tej nie najlepszej strony.

Zasada nr 2. – zadbaj o dobre referencje.

Genialnie będzie, jeśli otrzymasz referencje na papierze. Nic jednak nie zaszkodzi, jeśli pozostawiając po sobie pozytywne wrażenie będziesz otrzymasz deklarację, że w razie telefonu od potencjalnego pracodawcy do poprzedniego miejsca pracy, zostaniesz zarekomendowany.

Zasada nr. 3. – buduj swój wizerunek w sieci.

Social Media to fantastyczne narzędzie, do którego każdy ma dostęp – rekruterzy i agencje zatrudnienia również. Warto założyć swoje profile na tych najbardziej znanych portalach związanych z rynkiem pracy i – co ważne – zadbać o aktualne informacje. Pamiętajmy o aktualnym zdjęciu i zadbajmy o pozytywne opinie współpracowników, przełożonych i klientów.

Oznaczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *